Forum

Komunikacja jest rzeczą ważną nie tylko dla ludzi, ale również i zwierzołaków. Jeszcze nigdy w całej naszej historii nawiązywanie kontaktów nie było tak łatwe jak dziś. W dobie powszechnie dostępnego internetu niemal każdy, kto jest podpięty do sieci znajdzie tam osoby o podobnym światopoglądzie.

Aby ułatwić realizację powyższej koncepcji zdecydowaliśmy się założyć wirtualne forum dyskusyjne. Jest ono integralną częścią projektu Pierwotny Instynkt.

W początkowym zamyśle miało ono być miejscem spotkań zadeklarowanych teriantropów. Ponieważ jednak istnieje sporo różnych osób postrzegających siebie jako zwierzołaki, mimo iż swoimi poglądami i stylem bycia zaprzeczają temu, dlatego określimy w kilku słowach, kto będzie się u nas czuł najlepiej, a kto powinien szukać szczęścia gdzie indziej.

Tak więc o przyjęcie na forum może się starać każdy, kto przejawia pierwotną formę teriantropii. Wbrew pozorom nie oznacza to, że trzeba dosłownie zgadzać się ze wszystkim, co zostało o niej powiedziane na tych stronach. Zdajemy sobie sprawę, że nie znamy całej prawdy w pełnym zakresie, dlatego jeśli znajdzie się ktoś kto chciałby wnieść coś nowego, to chętnie go wysłuchamy. Wypada jednak, aby nieznane dotąd przejawy zwierzołactwa zostały w jakiś sposób udowodnione, bo puste słowa nie robią na nas wrażenia ;)

Jeśli ktoś myśli, że znalazł kolejne furry-forum, to źle trafił. Pierwotny Instynkt jest projektem o charakterze "leśnym i dzikim" zorientowanym na ochronę przyrody. Osoby zaktywizowane w fandomie futrzaków, chcąc do nas przystać, muszą się dobrze zastanowić czy nasz klimat będzie im odpowiadał.

Swobodna rejestracja na razie jest niemożliwa z powodu "drapieżnych larw i pijawek" które chciałyby nam szkodzić. Kandydat musi najpierw uzasadnić, że mu naprawdę zależy na kontakcie i współpracy. Polega to m.in. na napisaniu kilku słów o sobie (głównie chodzi o podejście do teriantropii, praw zwierząt i natury).

Forum będzie najlepszą ostoją dla osób silnie związanych z naturą i zwierzętami, które nie mogą znaleźć dla siebie miejsca na innych forach z powodu ich zbyt "ludzkiego" charakteru.

Kto tęskni do dzikiego życia jakie miało miejsce tysiące lat temu, ten będzie u siebie. Kto nie może bezczynnie patrzeć na to co "pewne grupy" ludzi wyprawiają ze zwierzętami, ten będzie miał szansę by wspólnymi siłami coś zrobić w tej sprawie.

Nie jesteśmy zwykłą organizacją ekologiczną, bo takich jest pełno. My wyznajemy nurt głębokiej ekologii w jej najbardziej radykalnym zabarwieniu. Nie uznajemy kompromisu w obronie Matki Ziemi. Jeśli jesteś tego samego zdania, to chętnie cię przyjmiemy. Nie musisz być wcale zwierzołakiem aby do nas dołączyć, ludzi nie dyskryminujemy, ale ważne jest, abyś zgadzał się z naszym światopoglądem.

Pierwotny Instynkt wypełnia lukę pośród istniejących nurtów ekologicznych poprzez reaktywację niektórych uśpionych koncepcji z nimi związanych. Więcej szczegółów na temat problemów jakimi się zajmujemy, można znaleźć w dziale biblioteka. Oczywiście na razie (grudzień 2012) jest tam tylko niewielka część tego, co chcemy powiedzieć i zrealizować.

Jeśli jeszcze nie uciekłeś, bo czujesz że nasz klimat będzie Ci sprzyjał, to pisz do redakcji w celu uzyskania bliższych wskazówek.

Wejście na forum

Rozpowszechnianie tekstów bez zgody autorów zabronione.
Copyright © 2012-2018 Pierwotny Instynkt