Aktualności
03-09-2023
Myśliwski sentymentalizm
no image

W dzisiejsze niedzielne popołudnie zabłądziłem w miejsce, gdzie dawno nie byłem. Bagniste, trudno dostępne uroczysko. Stała tam ambona, a w środku niecodzienny widok. Na półeczce pod oknem ktoś odłożył kilkanaście łusek w kalibrze 7x64. Część z nich była już zaśniedziała, ale niektóre jeszcze lśniły metalicznym połyskiem - niedawno odstrzelone. To zapewne pamiątki po zabitych dzikach, bo miejsce wyglądało na nęcisko tych właśnie zwierząt. Ciekawe, ile tam może leżeć postrzelonej zwierzyny? Sprawdzę to, lecz dopiero wtedy, gdy zwiędnie roślinność i będzie lepszy widok.


18-08-2023
Rogacze 2023
no image

Ten rok jest rekordowy pod względem ilości kozłów, które udało mi się znaleźć.
- Aż 11 sztuk. Ich stan był różny. Niektóre zupełnie świeże, inne mocno zepsute lub już pozbawione tkanek miękkich. Sezon trwa nadal, a dotychczasowy zbiór możecie obejrzeć pod tym odnośnikiem.


04-08-2023
W czym śpimy
no image

Autor: © Tatujapa (2022)

...I chodzimy ;) No dobra, nie wszyscy, a tylko ci, którzy mają odpowiednie ku temu skłonności. Korzystając z wciąż jeszcze wakacyjnego czasu postanowiłem podtrzymywać sielankową atmosferę. Dziś będzie eterycznie... to znaczy zaprezentuję te elementy mojej garderoby, w których - jak na prawdziwą pannę przystało - zwykłem sypiać.


18-07-2023
Dmuchawce, latawce, wiatr...
no image

Pełnia lata. Ciepło, nawet aż za bardzo... Słońce na bezchmurnym niebie daje się nieźle we znaki. Nie lubię takiego gorąca. Na szczęście podmuchy wiatru ratują sytuację, inaczej trudno byłoby tu wytrzymać. Mimo pewnych niedogodności są też pozytywne strony upalnej aury - można się opalać i lżej ubierać... To dobra okazja... Zapraszam na kolejną odsłonę mojego pięknego sekretu ;)


08-06-2023
Ile do mety?
no image

"Widziałem... ślimaka... pełzającego po krawędzi brzytwy... To był mój sen. Mój koszmar... Widziałem jak brnie... pełźnie... po krawędzi... piekielnie ostrej brzytwy... i nie ginie." - płk. Kurtz, Czas Apokalipsy.


Nowsze wpisy [1][2][3][4][5][6][7] Starsze